22 mar

Czy warto powiesić lustro w salonie?

Lustro najczęściej w każdym mieszkaniu znajduje się w przedpokoju i łazience. Jednak coraz więcej osób decyduje się na powieszenie lustra w salonie. Jest to bardzo dobry pomysł, aby optycznie powiększyć przestrzeń i dodać uroku pokojowi.

Lustra do salonu – jak wybrać?

W sklepach dostępne są różnego rodzaju lustra, które świetnie będą wyglądać w każdym pomieszczeniu. Lustro przede wszystkim należy dobrać do aranżacji wnętrza. Jego rama powinna być spójna z pozostałym wyposażeniem. Lustro musi być także adekwatne pod względem wielkości do salonu i ściany, na której będzie wisieć. Również kształt odgrywa istotną kwestię. Lustro okrągłe znakomicie będzie pasować w salonie urządzonym w stylu ludwikowskim. Kwadratowe lustro z metalową ramą będzie zwieńczeniem wykończenia wnętrza loftowego. Klasyczne prostokątne w drewnianej ramie znakomicie wpisze się w minimalistyczne i nowoczesne trendy.

Dlaczego warto w salonie powiesić lub postawić lustro?

Producenci oferują nie tylko lustra, które można powiesić, ale także stojące. Te pierwsze pasują praktycznie do każdej aranżacji. W przypadku niewielkiego salonu odpowiednie umieszczenie lustra sprawi, że pokój będzie wyglądać na znacznie większy. Stojące lustro doskonale będzie się prezentować w rogu dużego salonu. Do wyboru są różnego rodzaju wzory ram, dzięki czemu można z łatwością dopasować lustro do wystroju. W salonie urządzonym w stylu zamkowym najlepiej powiesić na ścianie okrągłe lustro w białej ozdobnej ramie. Będzie wyglądać zjawiskowo. W nowoczesnych wnętrzach ciekawie prezentować się będzie lustro bez ramy, które dodatkowo można umieścić w ścianie i podświetlić taśmą LED. Lustro w salonie (zobacz takie: https://tutumi.pl/dom/salon/lustra.html)jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu zawsze możemy mieć wgląd na siebie. Jest to także świetny element ozdobny, który sprawia, że salon wygląda niebanalnie.