20 mar

Jak urządzić przytulną altanę ogrodową?

Nie da się ukryć, że posiadanie pięknego domu z ogrodem jest marzeniem większości z nas. Oczywiście znajdą się tacy, którzy to marzenie już spełnili i obecnie cieszą się własną posesją. Niemniej jednak zwykle kwestia odpowiedniego zaaranżowania ogrodu jest dość problematyczna, szczególnie jeśli chodzi o zorganizowanie w nim przytulnej altanki. To właśnie ona będzie miejscem, gdzie będzie się można relaksować czy spędzać czas ze znajomymi. Tak więc jak urządzić przytulną altanę ogrodową?

Wybierz odpowiednie miejsce na altanę

Altana ogrodowa z pewnością będzie jedną z największych ozdób schludnego i zadbanego ogrodu. Niemniej jednak w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, w której części ogrodu warto ją zaaranżować. Ma to ogromne znaczenie z perspektywy osób, które będą w niej wypoczywały. Z tego też powodu miejsce na altanę ogrodową musi być:

  • równe- chodzi głównie o to, by altana została ustawiona na powierzchni płaskiej, dzięki czemu ustawione stoliki i siedziska ogrodowe, czy też inne meble do ogrodu nie będą sprawiały większego problemu. 
  • oddalone od grilla- jeśli posiadamy w ogrodzie grill murowany, wówczas altana powinna być od niego oddalona tak, by dym nie dmuchał na osoby, które w niej przebywają
  • prywatne- warto ustawić altanę ogrodową w takim miejscu, gdzie nie sięgają ciekawskie spojrzenia gapiów i przechodniów. Jest to szczególnie istotne w momencie, kiedy posesja nie jest ogrodzona solidnym płotem.
siedziska ogrodowe

Dobierz odpowiednie meble ogrodowe

Altana bez mebli ogrodowych z pewnością nie będzie mogła spełniać należycie swojej roli. Wobec tego w pierwszej kolejności należy dobrać do niej odpowiedni stolik. Najlepiej by dopasował się on rozmiarem do przestrzeni w altanie, zarówno pod względem szerokości jak i długości. Kolejno do tego stołu trzeba dobrać siedziska ogrodowe. Muszą on być również odpowiednio dopasowane do wysokości stolika, by goście czy nawet członkowie rodziny mogli np. spożywać posiłki w komfortowych warunkach. Ciekawą aranżację zaplanujesz dzięki meblom z https://www.sfmeble.pl/c/pufy-i-siedziska-ogrodowe-ogrod. Tak urządzona altana ogrodowa z pewnością będzie estetyczna i przytulna.