11 sie

W jakie akcesoria meblowe wyposażyć meble kuchenne?

akcesoria meblowePodczas robienia mebli kuchennych na zamówienie trzeba wybrać nie tylko odpowiedni materiał na fronty i blaty, ale również akcesoria meblowe. Na jakie warto się zdecydować?
W chwili obecnej standardem są zawiasy z cichym domykaniem. W tym przypadku warto zainwestować, gdyż te wyższej jakości posłużą z pewnością o wiele dłużej. Poza tym są zazwyczaj także o wiele cichsze. Z kolei doskonałym rozwiązaniem problemu trzaskających szafek są tzw. spowalniacze. Montuje się je w korpus mebla lub wewnątrz przy pomocy specjalnego adaptera.
Innymi przydatnymi akcesoriami meblowymi są systemy do przechowywania wyposażenia kuchennego w szufladach. Można zastosować tutaj mechanizmy m.im. otwierane za pomocą uchwytu, systemu tip-on, czy na prowadnicach kulkowych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są też kosze cargo. Służą do przechowywania artykułów różnego typu. Powinny być przede wszystkim łatwo dostępne. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych m.in. białej, srebrnej oraz chromowanej. W zależności od wariantu mają dwa lub trzy poziomy.
Czasem stosuje się także mechanizmy obrotowe, ale one mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zajmują bowiem sporo przestrzeni i bywają ponadto dość drogie. W nowoczesnych kuchniach dużą popularność zdobywają również fronty podnoszone ku górze. Wyposażone mogą one być w siłowniki gazowe lub mechaniczne. Te drugie sprawdzą się w meblach bezuchwytowych.