24 gru

Wybieramy wewnętrzne drzwi przesuwne

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się systemy drzwi przesuwnych. Wybieramy je chętnie już nie tylko do naszych szaf czy samodzielnie budowanej garderoby, ale także jako drzwi wewnętrzne do pomieszczeń w domu, a nawet jako drzwi balkonowe. Dziś przyjrzymy się drzwiom wewnętrznym.

Naścienne drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne naścienne wykonane są najczęściej z drewna, płyty PVC lub wiórowej. Mogą to być zarówno drzwi pełne jak i przeszklone szybą. Skrzydła takich drzwi dostępne są w wielu różnych wymiarach, a jeśli nie znajdziemy na rynku interesującego nas rozmiaru zawsze możemy pokusić się o jego specjalne zamówienie. Prowadnica takich drzwi wykonana jest najczęściej ze stali lub aluminium. Należy pamiętać, aby zachować odpowiednią ilość miejsca na ścianie do odsunięcia takich drzwi.

Wewnętrzne drzwi przesuwne chowane w ścianie

Jeśli chcemy zaoszczędzić cenne miejsce na naszej ścianie powinniśmy zdecydować się na system drzwi przesuwnych chowanych. Przebudowa ścian wewnętrznych zwykle bywa nieco problematyczna, dlatego na to rozwiązanie powinni zdecydować się szczególnie Ci, którzy są na etapie budowy domu. Jest to niezwykle ciekawe i ergonomiczne rozwiązanie. Już podczas budowy ściany należy umieścić w niej specjalną prowadnicę oraz tzw. Kasetę, w którą wysuwają się drzwi. Rozwiązanie to wymaga ściany o minimalnej grubości 10 cm.

Tu możesz zobaczyć, jak wygląda taki system: http://phu-gral.eu/pl/c/Drzwi-przesuwne/251