07 maj

Zabezpieczamy drewnianą podłogę

mata pod fotelNikt nie zaprzeczy pięknu podłogi z prawdziwego drewna, a żadne syntetyczne materiały nie zastąpią jej charakterystycznego ciepła, eleganckiego wyglądu i trwałości przez lata. Niestety, aby drewniana podłoga – parkiet czy deski – służyła nam przez lata, musimy dbać o nią od samego początku.

Ochrona przed czterema łapami

Pazury czworonogów wbijają się w drewnianą podłogę i rysują ją podczas codziennych zabaw. Nierzadko natrafi na nią kieł lub pojawi się chęć kopania „dołka”. Ochronę przed działalnością zwierząt należy rozpocząć już w momencie wyboru drewna. Najbardziej odporne są te naturalnie impregnowane – gatunki egzotyczne, a także klasyczny dąb. Kolejny krok, to regularne impregnowanie drewna odpowiednimi preparatami. Najlepiej chronią przed rysami lakiery epoksydowe oraz naturalne oleje.

Smugi i rysy po meblach

Powszechnym problemem są rysy na drewnianej podłodze od krzeseł na kółkach, przesuwania puf, stołów i innych mebli. W domowym biurze czy dziecięcym pokoju dobrze sprawdzi się pod krzesło mata obrotowe, która podniesie komfort i bezpieczeństwo. Maty ochronne pod meble mogą być bezbarwne lub wprowadzać akcent kolorystyczny. Pamiętajmy, aby każdy nowy mebel obić od dołu miękkim filcem, którego obecność warto sprawdzać podczas sprzątania.