10 lis

Z jakiego materiału wybrać designerskie meble?

Inwestując w designerskie meble warto zwracać szczególną uwagę nie tylko na ich cenę i design, ale również na materiał z którego są wykonane. Niestety nawet najładniejsze meble nie przetrwają długo, gdy będą wykonane z tanich materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które meble warto postawić w pierwszej kolejności, aby służyły nam przez wiele lat.

Z jakich materiałów produkuje się meble designerskie?

W dzisiejszych czasach większość renomowanych producentów stawia na naturalne materiały, dlatego też od wielu sezonów królują meble drewniane https://bihome.pl/. Na rynku można znaleźć designerskie meble, które wykonane są na przykład z laminowanej płyty wiórowej albo foliowej płyty MDF. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się także eleganckie meble wykonane z fornirowanej płyty wiórowej. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru.

Dlaczego postawić na drewniane meble?

Designerskie meble wykonane z drewna mogą pochwalić się dużą trwałością zwłaszcza, jak postawić na gatunki liściaste. Dębowe albo bukowe meble mogą służyć nawet przez kilkanaście lat, dlatego też jest to jednak z tych inwestycji, którzy na pewno się zwróci. Dzięki lakierowaniu i woskowaniu meble są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jedyną wadą drewnianych mebli designerskich jest ich podatność na wilgoć.