09 mar

Kolory ziemi w Twoim domu

Mieszkania dobrze jest urządzać w nowoczesnym stylu, co nie oznacza koniecznie typowego modernizmu, jaskrawych kolorów, czy fantazyjnych ozdób. Wręcz przeciwnie – w aranżacjach wnętrz coraz większą furorę robi styl skandynawski bazujący na naturalnej kolorystyce, kolorach ziemi, wody, ale głównie bieli przywodzącej na myśl światło słoneczne, którego w Skandynawii brakuje.

Nowoczesne umeblowanie

Umeblowanie mieszkania w stylu skandynawskim nie jest proste. Stawia się w nim na lekkie meble skandynawskie, najlepiej z prawdziwego drewna, malowane na jasne kolory i postarzane. Takie meble fantastycznie komponują się z lekkimi wiklinowymi meblami wypoczynkowymi, przywodzącymi na myśl wypoczynek na nadmorskim tarasie. Skandynawskie meble występują przeważnie w kolorach bieli, błękitu, granatu – doskonałych do urządzenia wnętrza przytulnego, docieplonego, z dużą ilością światła.

Bliżej natury

Styl skandynawski charakteryzuje się bliskością natury, dużym powinowactwem do niej. Uwidacznia się to przede wszystkim w kolorach, ale również w meblach skandynawskich, wykonanych z prawdziwego drewna, w których unika się zbędnego przepychu czy unowocześnień, na przykład stawiając na zwykłe drewniane gałki zamiast nowoczesnych systemów otwierania szafek. Więcej informacji na stronie www.dutchhouse.pl