12 sie

Zalety listew przyblatowych

Dawniej listwy przyblatowe były obowiązkowym elementem każdej kuchni. Obecnie coraz częściej unika się tego rodzaju wykończenia, uważając je za staromodne. Nadal jednak możemy je spotkać w wielu domach. Jakie są zatem ich zalety i czy aby na pewno opłaca się z nich rezygnować.

Listwy przyblatowe z aluminium
Najbardziej popularne są listwy przyblatowe wykonane z aluminium. Ich jakoś jest wówczas proporcjonalna do ceny, odznaczają się przy tym dużą funkcjonalnością. Główne zalety zastosowania takich listew to fakt, że stanowią świetne wypełnienie pomiędzy ścianą, a blatem, dzięki czemu nie dostają się tam żadne resztki jedzenia. Wiele osób twierdzi również, że listwy przyblatowe aluminium to świetne wykończenie, które spełnia rolę ozdobną.

Kiedy przydadzą się listwy przyblatowe?
Listwy przyblatowe alumininioweokażą się niezastąpione w przypadku krzywych ścian.Dzięki nim w bardzo łatwy sposób zamaskujemy wszystkie szczeliny. Ich cena jest niewielka. Koszt jednej sztangi wynosi maksymalnie do 30 złotych i jest zależny od jej rozmiaru. Zazwyczaj do dyspozycji mamy sztangi o długości 2-5 metrów, które możemy dowolnie przycinać za sprawą dużej dostępności końcówek i elementów uzupełniających. Niestety takie listwy niekoniecznie będą pasować do nowoczesnej kuchni.