24 maj

Jakie zastosowanie ma wiertło stopniowe?

Profesjonalne wiertła jak powszechnie wiadomo są jednymi z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanymi w warsztatach na całym świecie. Jeżeli chodzi o wiertło stopniowe, to jest to narzędzie skrawające, dzięki któremu można tworzyć cylindryczne otwory.

Jakie zastosowanie?

Podstawowym zadaniem wierteł stopniowych jest precyzyjne wwiercanie się we wszystkie rodzaje blach. Profesjonalne wiertła stopniowe od renomowanego producenta doskonale poradzą sobie nawet z bardzo cienkościenną blachą stalową. Stopniowe wiertła rewelacyjnie radzą sobie nie tylko z twardymi materiałami, ale również z miękkimi materiałami (kolorowymi).

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wiertła tego typu wykorzystać również do wiercenia otworów w różnorodnych tworzywach sztucznych i stali szlachetnej.

Dlaczego warto?

Wiertła stopniowe są rozwiązaniem bardzo praktycznym i co najważniejsze niesłychanie skutecznym, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jednym z najważniejszych parametrów wierteł tego typu jest oczywiście kąt wierzchołkowy, który odpowiada za długość krawędzi skrawających. Jak łatwo się domyślić, im kąt jest mniejszy, tym oczywiście większa jest długość krawędzi skrawających.

W przypadku bardzo cienkich blach najlepiej sprawdzą się wiertła, które mają dość duży kąt wierzchołkowy. Dużym atutem wierteł stopniowych jest również to, że dzięki nim nie ma potrzeby dodatkowej obróbki. Przy zwykłych wiertłach niezbędne jest usuwanie zadziorów i przeprowadzanie fazowania krawędzi.

Jakie zalety?

Bardzo dużym atutem wierteł stopniowych https://zamu.pl/wiertla-stopniowe jest to, że centrują się one, dzięki czemu możliwe jest szybkie przygotowanie otworu bez potrzeby dodatkowego nawiercania. W trakcie pracy wiertła nie obsuwają się i nie uciekają w losową stronę. Coraz większą popularność zdobywają wiertła stożkowe stopniowe.

Wysokiej jakości wiertła można kupić już od 100 zł. Warto wspomnieć również o tym, że najdroższe wiertła od renomowanych producentów mogą kosztować nawet powyżej 500 zł.