28 maj

Kilka pomysłów na przechowywanie butów – łatwe sposoby na uporządkowanie przedpokoju

Przechowywanie butów jest kluczem do uporządkowania części wejściowej mieszkania i domu. Obuwie można wprawdzie przechowywać wokół drzwi, ale to rozwiązanie krótkoterminowe. Po prostu będzie trzeba się przedzierać przez buty, aby dostać się do domu i z niego wyjść. Oto praktyczne sposoby na przechowywanie butów. Co wybrać? Szafkę na buty 60 cm, drabinkę, pudełka?

Schowek na buty

Brakuje miejsca w korytarzu? Wąski schowek pozwoli zmaksymalizować przestrzeń w pionie, jednocześnie zachowując porządek i łatwy dostęp do butów. Schowki są na ogół mniejsze niż szafka na buty 60 cm, dlatego sprawdzą się w mniejszych i średnich przedpokojach.

Dobrze jest wybrać wykończenie pasujące do stylu wnętrza, aby łatwiej wtopić schowek w środku. Dodatkowo schowki mogą mieć składane półki, więc całość będzie wyglądać jak mała konsola, na której można postawić lampkę do przedpokoju lub miejsce na drobiazgi jak klucze.

Drabinka

Szafki w stylu drabin to modne rozwiązanie do przechowywania, niekiedy spotykane w łazienkach, salonach i sypialniach – dlaczego więc nie wprowadzić ich również do przedpokoju? Oparte o ścianę, optymalnie wykorzystują przestrzeń pionową, jednocześnie stanowiąc stylowy dodatek do każdego przedpokoju.

Mniejszych modeli drabinek można używać razem z szafkami na buty 60 cm z firmy gornapolka.pl. Większe mogą stanowić samodzielny schowek, który w razie konieczności można rozbudować o mniejsze.

Drabina to też dobry pomysł, jeśli czeka się na gości. Nie trzeba jej używać stale, a w razie wizyt i imprez. Drewniane wyglądają świetnie, ale metalowe i z tworzyw sztucznych są bardziej praktyczne. O wiele łatwiej się je czyści.

Szafka na buty 60 cm i wyższa

Chyba najbardziej uniwersalny mebel do przedpokoju na buty. Spełni swoją rolę zarówno w przestronnym korytarzu jak i tym mniejszym. Duże szafki na buty 60 cm i więcej z przechylanymi półkami są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować przestrzeń. Bardziej konwencjonalna szafka działała równie skutecznie i może być stylowym dodatkiem do mniejszego przedpokoju.

Szafki na buty 60 można też rozbudować. Może to być konieczne, gdy wraz z powiększaniem się rodziny wrośnie liczba butów i potrzeba będzie więcej miejsca do przechowywania.

Niezależnie od tego, czy widzisz ten problem, czy nie, półki na buty do przedpokoju z możliwością układania w stosy i wysuwania to świetny pomysł na przechowywanie butów i można je dostosować do zmieniających się potrzeb.

Wiklinowe kosze

Kosze z pokrywą na zawiasach to świetna alternatywa dla bardziej konwencjonalnych rozwiązań do przechowywania butów. Zapewniają szybkie sprzątanie i stanowią ładny dodatek do przedpokoju. Można też je łatwo schować w szafie, pod konsolą lub w szafce.

Druciany stojak

Coś na buty inspirowane stylem przemysłowym. Półki druciane są doskonałą opcją do przechowywania i eksponowania butów. Można też na wierzchu stawiać książki, akcesoria i rośliny domowe. Zaletą druciaka jest łatwy dostęp, bo nie ma drzwiczek. Czyszczenie ze względu na materiał nie przysparza większych problemów.

Otwarty regalik

Niezły do nowocześniejszych wystrojów i zapewnia dużo miejsca do przechowywania butów dla całej rodziny, a także miejsce na torby, drobiazgi i kalosze.

Regalik jest wyższy niż szafka na buty 60 cm, ale wiele ma miejsce na dole na pudełka czy mniejsze szafki. Nie jest bez wad. Może sprawiać problemy przy czyszczeniu. A piasek, błoto i liście, które są wnoszone, będą widoczne ze względu na brak drzwiczek. Coś za coś.