05 cze

Jakie zalety i wady mają bezprofilowe ścianki prysznicowe?

W trakcie projektowania łazienki jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć, jest wybór stylu i rodzaju prysznicu. Coraz większą popularność zyskują szklane ścianki prysznicowe, które nie posiadają profili okalających. Jak każde rozwiązanie mają swoje zalety i wady, ale są zdecydowanie ciekawym wyborem do nowoczesnej łazienki.

Elegancja w łazience

Ścianki prysznicowe z REA HURT bez ram prezentują się o wiele lepiej od tych wykończonych standardowo, a co za tym idzie, nadają elegancji we wnętrzu łazienki. Profile powodują, że szkło traci na estetyce, bez względu na to, czy są to profile aluminiowe, metalowe czy innego rodzaju uszczelki.

Natomiast szkło samo w sobie, w naturalnej postaci nadaje prysznicowi czysty, minimalistyczny i elegancki wygląd. Dodatkowo taki rodzaj szklanego wykończenia pozwala na jeszcze lepsze wyeksponowanie płytek prysznicowych.

Możliwość personalizacji wnętrza

Dzięki temu, że ścianka prysznicowa bez profili jest zwykle przygotowywana pod wymiar na życzenie klienta, nie trzeba ograniczać się do masowo produkowanych standardowych ścianek. Zapewnia to większą elastyczność przy projektowaniu prysznicu i możliwość dopasowania do każdej łazienki, bez względu na powierzchnię przeznaczoną pod instalację prysznicową.

Personalizacja ma jednak swoje odzwierciedlenie w cenie produktu, ponieważ bardzo często takie rozwiązanie wymaga zastosowania grubszego, hartowanego szkła.

Estetyka a wydajność

W trakcie wyboru rozwiązania bez ram i profili należy pamiętać, że wszytko musi być idealnie dopasowane do ścian łazienki. Najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów i nie dokonywać pomiarów oraz instalacji na własną rękę.

Źle dopasowana szklana ścianka prysznicowa może powodować wycieki i rozpryskiwanie się wody, ze względu na brak jakichkolwiek uszczelek ochronnych.

Ma to jednak swoje zalety, ponieważ brak uszczelek minimalizuje liczbę miejsc, w których może gromadzić się woda i rozwijać pleśń. Takie ścianki są również o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wystarczy wytarcie szkła za pomocą specjalnej ściągaczki pokrytej gumą bądź sylikonem.