10 sty

Szafa wnękowa czy narożna – którą wybrać?

W mieszkaniu, w którym liczy się każdy centymetr przestrzeni musi być wszystko dobrze zaprojektowane. Szafy są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Kiedy warto wybrać szafę narożną, a kiedy sprawdzi się prosta szafa wnękowa?

Szafa wnękowa

Tradycyjne szafy wnękowe nadal dominują w naszych mieszkaniach. Bardzo często są wykorzystywane w przedpokojach, które zazwyczaj są długie i wąskie. Szafy wnękowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy niewiele miejsca. Warto wykorzystać je we wnękach, które są wąskie. Dzięki temu miejsce będzie wykorzystane, a szafa będzie funkcjonalna. Warto pamiętać, że szafy wnękowe najczęściej wyposażone są w drzwi przesuwne. Dzięki temu świetnie wpisują się w wąskie pomieszczenia, gdzie nawet przy otwartych drzwiach szafy ciąg komunikacyjny nie jest zakłócony.

Szafa narożna

Szafa narożna to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Nawet duża szafa narożna wkomponowana w wystrój pokoju nie zajmie nadmiernie przestrzeni. Wybierając dużą szafę narożną, koniecznie należy zwrócić uwagę na jej budowę. Do małego pokoju warto wybrać szafę, której drzwi będą w jasnym kolorze. Nadal króluje biel, która idealnie wpisuje się w styl skandynawski czy nowoczesne wyposażenie pokoju. Warto wiedzieć, że duża szafa narożna, która ma ścięte rogi będzie wydawała się mniejsza niż jest w rzeczywistości. Dzięki temu zabiegowi będzie również bardziej funkcjonalna. Chodząc po pokoju, nie będziemy zahaczali o narożniki. Niezależnie od tego, czy w naszym mieszkaniu będzie duża szafa narożna czy wnękowa należy pamiętać, by była dopasowana stylem do wnętrza, dzięki temu pokój będzie spójny i harmonijny.