03 sty

Jedna barwa czy kilka oświetlenia led do domu?

tasmyTaśmy LED już na stałe zagościły w naszych pomieszczeniach – niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o stosunkowo niewielkich mieszkaniach w blokach, czy też dużych domach jednorodzinnych, cieszą się one równie dużą popularnością. Co powinniśmy wiedzieć o taśmach LED i czy każda taśma LED będzie odpowiednia do zastosowania domowego?

Wodoodporne czy nie?

Zaczynając temat taśmy LED od bajkowelampy.pl konieczne jest wspomnienie, że na rynku mamy dostępne taśmy wodoodporne i zwykłe. Jeżeli zamierzamy zastosować je w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z dużą wilgotnością (np. kuchnia czy łazienka), to powinniśmy skupić się jedynie na taśmach IP65 (wodoodpornych, pokrytych i zabezpieczonych na całej swojej długości).

ledKilka barw?

Na rynku dostępne są również taśmy o jednej barwie, które wymagają od nas podjęcia decyzji o kolorze oświetlania przy pomocy taśmy LED już w momencie zakupu, jak również taśmy LED we systemie RGB, które po zastosowaniu odpowiedniego sterownika dają nam możliwość sterowania kolorem taśmy – zamontowane w takiej taśmie diody o trzech barwach podstawowych wraz z odpowiednim sterowaniem związanym z intensywnością poszczególnych diód, pozwalają na uzyskanie wszystkich kolorów tęczy!

Bardzo podobne koszty!

Podsumowując, wydaje się, że znacznie lepszym i nowocześniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy LED w technologii RGB – wbrew pozorom nie jest to jednak rozwiązanie dużo droższe od zwykłej, jednokolorowej taśmy LED!