12 Sie

Jakie rodzaje puf do siedzenia dostępne są na rynku?

Pufy do siedzenia są wielozadaniowymi meblami, które powinny znaleźć się w każdym domu. Jakie rodzaje puf możemy dostać w sklepach?

Artykuł powstał we współpracy ze Sklepem Meblowym MebleTkaniny.pl

Pufa do siedzenia – co to jest?

Najprościej można ją opisać jako niewielkie siedzisko, które jest pozbawione oparcia i podłokietników. Można z niego korzystać na wiele sposobów. Możemy na nim usiąść, albo skorzystać z niego jak z podnóżka. Na rynku dostępne jest wiele puf, a ich funkcje będą zależały od rodzaju, na który się zdecydujemy. Jakie pufy możemy kupić?

Rodzaje puf

1. Pufy na nóżkach – najpopularniejszy model. Składa się on tylko z siedzenia i krótkich nóżek. Ma on wiele opcji kolorystycznych i może mieć wiele różnych rozmiarów. Będzie nam on służył za siedzisko albo podnóżek.

2. Pufy ze schowkiem – świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach, bo będą stanowiły doskonałe miejsce do przechowywania przedmiotów. Będziemy mogli schować do nich nasze koce albo nawet skarpetki!

3. Pufy bez nóżek – składają się z samego siedzenia. Ich sporą zaletą jest to, że nie będą rysowały podłogi, kiedy będziemy je przesuwać.

4. Pufy typu worek – bardzo wygodne meble, które składają się z worka wypełnionego granulatem i warstwy wierzchniej. Jeśli są wystarczająco duże, możemy nawet na nich spać. Są bardzo wygodne, bo ich kształt dostosowuje się do naszego ciała. Możemy nawet uformować je tak, żeby spełniały funkcję fotela.

5. Pufy do siedzenia dla wielu osób – większe meble, na których może usiąść kilka osób. Bardzo często spotyka się je w kawiarniach lub w centrach handlowych.