07 paź

Jak wykorzystać olbrzymi potencjał mozaiki szklanej?

Oryginalna mozaika szklana coraz częściej ozdabia nasze kuchnie i łazienki, dlatego też warto wykorzystać olbrzymi potencjał tego niesamowitego materiału. Kluczem do sukcesu jest nie tylko wybranie odpowiedniej mozaiki, ale również jej umiejętne położenie.

Jaką mozaikę wybrać?

Mozaika szklana dostępna jest w wielu różnorodnych wzorach – www.ekspercilazienek.pl, dlatego też wybranie tej najlepszej może być dość trudnym zadaniem. Poszczególne szklane płytki różnią się między sobą również sposobem produkcji samego szkła, dlatego też warto postawić na produkty od renomowanych producentów. Niektóre odmiany bez żadnego większego problemu można układać nawet na podłodze.

Odpowiednia zaprawa klejowa

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy układaniu mozaiki szklanej olbrzymią rolę odgrywa zaprawa klejowa. Mozaika szklana jest bardzo często przezroczysta albo półprzezroczysta, dlatego też nawet najdrobniejsze przebarwienia będą bardzo widoczne. Najlepszym wyborem jest zaprawa klejowa o białym kolorze, która doskonale prezentować będzie się praktycznie pod każdą mozaiką.

Fugi mają znaczenie

Przy układaniu mozaiki nie można zapominać również o fugach. W sklepach budowlanych jest bardzo wiele spoin do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym wyborem są oczywiście fugi o neutralnym kolorze. Mowa tutaj między innymi o szarej, beżowej albo białej masie. Nowością na rynku są specjalne fugi z dodatkiem brokatu, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach. Najbezpieczniejszym wyborem jest zakupienie fugi, która zalecana jest przez producenta danej mozaiki. W ten prosty sposób będziemy mieć 100% pewność, że wszystkie elementy pasują do siebie.