02 gru

Jak powstaje płyta fornirowana?

Płyta fornirowana jest jednym z najbardziej powszechnie stosownych materiałów, wykorzystywanych przy produkcji wysokiej jakości mebli, paneli czy wielu różnorodnych dekoracyjnych elementów. Jest to bardzo ciekawa, a przy tym zdecydowanie tańsza alternatywa dla klasycznego drewna.

W zdecydowanej większości przypadków płyta fornirowana Belmeb.pl powstaje z połączenia podkładu (którym w tym przypadku jest płyta MDF), sklejki oraz płyty wiórowej. Całość łączona ze sobą jest metodą prasowania pod ciśnieniem. Gotowa płyta może być wykorzystana od razu, bądź odpowiednio przygotowana pod względem wizualnym np. za pomocą lakierowania.

Płyty fornirowe najlepiej swoje zastosowanie odnajdą przede wszystkim:

-przy konstrukcji frontów i wielu elementów widocznych w meblach kuchennych,

-do produkcji blatów o podpór barków,

-do produkcji paneli ściennych, sufitowych oraz dekoracyjnych,

-coraz częściej zauważyć można zastosowanie forniru w meblach łazienkowych, obudowach geberitu czy półkach łazienkowych. Tu jednak jest jeden pewien problem, bowiem fornir nie jest materiałem dobrze znoszącym wilgoć, dlatego stosownie go w takich pomieszczeniach jak łazienki nie jest zbyt dobrym pomysłem.

 

Fornir jest dobra alternatywa dla naturalnego drewna. Wygląda również bardzo estetycznie, a przy tym jest zdecydowanie tańszy/ Warto jedna mieć na uwadze, że jego stosownie niesie pewne ograniczenia i nie w każdej sytuacji płyty fornirowe będą spełniały swoje zadanie.