10 Maj

Gdzie można wykorzystać płytki patchwork?

Patchwork najprościej rzecz mówiąc to bardzo stara metoda łączenia materiałów o podobnych kształtach w jedną spójną całość, a dokładniej mówiąc w jeden nowy wzór. Największą zaletą płytek patchwork są nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możliwych do ułożenia układów jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też zdolny projektant ma szerokie pole do popisu.

Płytki patchwork w łazience

patchworkowy styl płytekW dzisiejszych czasach oryginalne płytki patchwork wykorzystywane są przede wszystkim w łazienkach. Jest to najlepsza propozycja dla wszystkich tych osób, które stawiają na oryginalne i kolorowe wzory. Płytki te nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które w aranżacjach wnętrz poszukują harmonii i spokoju. W technice patchwork króluje wielość różnorodnych kształtów, struktur i barw, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa na półkach sklepowych mogą znaleźć bardzo wiele płytek inspirowanych techniką patchwork.

Nowe trendy

Stylistycznie patchwork ukierunkowany jest przede wszystkim na ceramikę, która pochodzi z gorących i bardzo barwnych zakątków naszego świata. Płytki patchwork – https://home100.pl/plytki-patchwork doceniono przede wszystkim w Maroko i Hiszpanii. To właśnie te kraje słyną na całym świecie z produkcji najlepszych jakościowo płytek . W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się bardzo bogata ornamentyka, którą można spotkać przede wszystkim w kolekcjach inspirowanych patchworkiem. W Polskich łazienkach bardzo często można spotkać cementowe płytki z różnorodnymi wzorami, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do marokańskiej sztuki. Niektóre współczesne aranżacje wnętrz są prawdziwymi dziełami sztuki.