09 Cze

Czym się charakteryzują krzesła tapicerowane?

W żadnym domu nie powinno zabraknąć praktycznych, wygodnych i dobrze dobranych do aranżacji krzeseł. Siedziska tego typu powinny być też funkcjonalne, dzięki czemu ich zastosowanie będzie wszechstronne. Sprawdzą się zarówno przy spożywaniu posiłków, jak i odbywaniu rodzinnych narad czy przyjmowaniu gości. Dobrze dobrane krzesła są również prawdziwą ozdobą aranżacji oraz pozostałych elementów wyposażenia. Nieustającą popularnością cieszą się m.in. krzesła tapicerowane.

Geneza mebli tapicerowanych

Tapicerowane siedziska są tak naprawdę spuścizną po królewskich fotelach, na których zasiadali najwięksi władcy. Każdy tron musiał być nie tylko niezwykle bogato zdobiony, ale również bardzo wygodny. Do produkcji tych prestiżowych mebli wykorzystywano najlepsze materiały, a ich tworzeniem zajmowali się wyłącznie wybitni rzemieślnicy. Obecnie tapicerowane modele krzeseł również muszą w odpowiedni sposób zdobić wnętrza i zapewniać maksymalny komfort użytkownikom.

Materiały i formy

Meble tapicerowane tworzone są w taki sposób, aby można było je swobodnie dopasować do różnych stylów aranżacyjnych. Zwracają dzięki temu uwagę zarówno kolorystyką, jak i zróżnicowanymi formami. Do tapicerowania wykorzystywane są różne materiały, np:

– skóra naturalna
– miękki plusz
– tworzywa syntetyczne

Zazwyczaj tradycyjne krzesła pokojowe tego typu powstają z drewna. W klasycznych aranżacjach sprawdzają się proste obicia, ze skóry ekologicznej oraz materiałów imitujących bawełnę lub plusz.