10 mar

Wanna z prysznicem – co warto o niej wiedzieć?

Wanna z prysznicem to coraz częściej pojawiające się w mieszkaniach rozwiązanie. Połączenie wanny z klasycznym prysznicem daje ogromne korzyści, które pozwalają wygodniej korzystać z łazienki, lecz także lepiej ją zaaranżować. Warto się jednak dowiedzieć, jakie są konkretnie korzyści takiego pomysłu, a także jak należy taką wannę wybrać.

Dlaczego warto wybrać wannę z parawanem prysznicowym?

Zanim przejdzie się do tego, jak powinno się taką wannę wybierać, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania.
Przede wszystkim wymienić tu trzeba ogromną oszczędność miejsca. Zamiast montować w łazience dwa sprzęty, czyli wannę i osobny prysznic wszystko można połączyć w jedno. Co więcej, ogranicza to również koszt, ponieważ parawan do wanny to wydatek zaledwie kilkuset złotych. Oprócz tego trzeba jeszcze wspomnieć, że takie rozwiązanie jest po prostu bardzo wygodne.

Jak dokonać wyboru?

Jak więc widać, wanna z parawanem prysznicowym to naprawdę godne polecenia rozwiązanie. Trzeba się jednak teraz dowiedzieć, czym się kierować podczas jej wybierania. Na jakie szczegóły zwrócić większą uwagę?
Podstawową sprawą, której trzeba się uważniej przyjrzeć, jest to, jakiego rodzaju zakupi się parawan. Na rynku znaleźć można model składany, który przyjmuje postać harmonijki lub też przesuwany, który porusza się po specjalnej szynie. Oczywiście najtańszy i najwygodniejszy w montażu jest model harmonijkowy, a dodatkowo pasuje do każdego rodzaju wanny. Model przesuwany jest droższy, trudniejszy w montażu, lecz bezapelacyjnie wygodniejszy w użytkowaniu.
Nie da się ukryć, że kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas wybierania parawanu do wanny, jest to, z jakiego będzie on zrobiony materiału. Zdecydowanie najczęściej spotkać się można z parawanem zrobionym ze szkła hartowanego. Cechuje się on ogromną wytrzymałością oraz odpornością np. na zarysowania Niestety jego główną wadą jest wysoka cena. Alternatywnym rozwiązaniem jest model z tworzywa sztucznego, który jest tani, lecz jednocześnie słaby jakościowo.