11 maj

Umywalki łazienkowe wpuszczane w blat i podtynkowe

Umywalka to cała konstrukcja urządzenia, które miesza i doprowadza wodę, wraz z armaturą wewnętrzną, zaworami regulacyjnymi i wylewką. Konwencjonalna bateria łazienkowa jest podłączona do rur wodnych biegnących na zewnątrz ściany.

Umywalka wpuszczana w blat to minimalizm i brak wizualnego szumu

Proste linie i czysta przestrzeń – efekt, który można osiągnąć tylko dzięki urządzeniom takim jak umywalka wpuszczana w blat. Brak zbędnych struktur nadaje wnętrzu łazienki lekkości i optycznie je powiększa. Wszystkie nieestetyczne mechanizmy są ukryte w blacie, a sam kran nie będzie zwisał, lecz może  zostać ukryty w ścianie.

Estetyka i nowoczesne wzornictwo

Obecne wnętrza łazienek dyktują minimalizm i prostotę. Prawie wszyscy wiodący producenci umywalek do zabudowy oferują modele w różnych wzorach i kolorach. Tradycyjny błyszczący chrom, klasyczne postarzane złoto czy modna matowa czerń – do każdego stylu można dobrać odpowiedni element.

Umywalka wpuszczana

Zabudowane urządzenia są łatwe do czyszczenia

Im mniej elementów, tym mniej sprzątania. Nie trzeba poświęcać dużo czasu na czyszczenie i polerowanie dużych elementów baterii. Wystarczy przetrzeć małe, wystające dźwignie w postaci kranów lub kurków, a wszystko będzie lśnić czystością.

Wady baterii do zabudowy

Wbudowana w ścianę armatura hydrauliczna jest atrakcyjna ze względu na swój minimalistyczny charakter, ale jednocześnie odstrasza wiele osób. Taki system jest technicznie znacznie trudniejszy do zainstalowania niż zwykła bateria. Należy wykonać otwór w ścianie o długości i szerokości ok. 10-15 cm oraz głębokości 8-10 cm, który będzie pasował do ukrytej konstrukcji armatury. 

Po drugie, po zamontowaniu konstrukcji wewnętrznych, obszar ten jest wykańczany i układane są na nim płytki. Oznacza to, że w razie awarii system można naprawić i wymienić tylko po zdemontowaniu tego fragmentu ściany, podobnie ma to miejsce w przypadku umywalki wpuszczanej w blat.