09 sie

Strefy użytkowe w małym salonie

Tworzenie małych powierzchni użytkowych może się wydawać niezbyt praktycznym rozwiązaniem w przypadku małych pomieszczeń. Jak jednak pokazuje przykład niedużego salonu, tego typu wnętrze nie musi spełniać wyłącznie jednej funkcji. Kluczem jest odpowiednie zdefiniowanie stref i upewnienie się, że nie zakłócają one swobodnego poruszania się na obszarze pomieszczenia. W rzeczywistości, w długich wąskich przestrzeniach utworzenie dwóch stref może pomóc w lepszym zrównoważeniu aranżacji pokoju.

Część wypoczynkowa może być podkreślona poprzez krzesło Masters (dostępne w Anteresola-Galeria.pl) oraz efektowny dywanik. Stylistycznie wszystkie elementy powinny być spójne z kolorystyką ścian i podłogi, a także ogólną aranżacją wnętrza. Dzięki temu pomieszczenie będzie spójne i niezakłócone pod względem estetycznym. Jednak zmiana tekstury również dobrze definiuje strefę i sprawia, że jest bardziej atrakcyjna. W tym celu wykorzystać można bardziej kontrastujące krzesło Masters lub inny mebel.

Podczas tworzenia wielu stref w małym pomieszczeniu warto pamiętać, że prostota działa najlepiej. Dlatego ze względów praktycznych, należy nadać każdej strefie wyraźny cel i ograniczyć elementy dekoracyjne do minimum. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z harmonijnej kompozycji, składającej się z wielu punktów wspólnych pomiędzy wszystkimi strefami w salonie. W tym celu wykorzystać można nie tylko kolorystykę, ale również fakturę mebli oraz ogólną ich stylistykę.