10 gru

Stoliki kawowe w innym wymiarze

Stoliki kawowe zawsze były rodzajem mebla niezwykle pożytecznego. Od zawsze stały w salonach i zawsze pełniły ważne funkcje. Dzisiaj dodatkowo stoliki kawowe trafiły w inny wymiar, bo obok klasycznych stolików do picia kawy pojawiły się stoliki nowoczesne o zupełnie innym designie niż kiedyś.

Zamówić u projektanta czy kupić

Bardzo istotne są proporcje i sama wielkość stolików kawowych. Zawsze dobierając odpowiedni stolik trzeba zdać sobie sprawę, by nie zaburzyć proporcji w danym salonie. Mimo wszystko stolik do kawy powinien być stolikiem kawowym, a nie największym meblem w salonie. Klasyczny stolik do kawy to stolik wykonany z drewna i jest on okrągły lub kwadratowy.
Dzisiaj nie trudno o model stolika kawowego inny niż klasyczny, ponieważ gdy nie się nie znajdzie na rynku odpowiedniego modelu, można zamówić go u projektanta.

Funkcje stolika kawowego

Stolik kawowy ma dzisiaj również wiele nowych funkcji. Już nie jest to mebel przeznaczony tylko do picia kawy. Przy stoliku kawowym się czyta, gra w różnego rodzaju gry towarzyskie i ustawia się na nim różne bibeloty. Stoliki kawowe naprawdę trafiły dzisiaj w inny wymiar, już nie tylko mają różne kształty i występują w różnych modelach, ale także mają różne przeznaczenia.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego stolika kawowego?

Ważna jest cena takiego mebla, jego kształt, rozmiar i stabilność i oczywiście waga ciężaru, jaki może dany stolik udźwignąć.