07 lut

Porządek w przedpokoju, czyli wybór szafki na buty

Wielu osobom wydaje się, że zakup szafki na buty nie jest niczym skomplikowanym. Nic bardziej mylnego. Szeroka oferta różnych modeli takich szafek wcale nie ułatwia wyboru. Szafka na obuwie musi być estetyczna i funkcjonalna. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Wielkość szafki


Jednym z kluczowych elementów, który musi być wzięty pod uwagę przy zakupie szafki na buty, jest jej wielkość. Istotne jest tu zatem to, ile szafka ma pomieścić par butów. Im więcej zatem domowników, tym większa powinna być szafka. Standardowo polecana jest szafka na buty 70 cm. Jest dość pojemna i można w niej przechowywać kilka par butów.

Głębokość szafki


Kolejne istotne kryterium to głębokość szafki. Ta dopasowana musi być do wielkości butów. Istotny jest również model butów. Przykładowo trampki czy buty sportowe bez problemu zmieszczą się w wąskiej szafce. Inaczej jest w przypadku butów jesienno-zimowych. Te zwykle są nieco większe. Oznacza to, że i głębokość szafki dla takich butów musi być większa.

Materiał wykonania


Zastanawiając się nad wyborem konkretnej szafki na obuwie, nie można zapomnieć o materiale, z którego została wykonana. Szafka na buty musi być trwała, odporna na uszkodzenia i zarysowania. Dobrze, jeśli będzie również łatwa w czyszczeniu. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto postawić na szafkę drewnianą. Jest to materiał, który w przedpokoju sprawdzi się idealnie. Innym rozwiązaniem może być szafka wykonana z płyt MDF. Wspomnieć można jeszcze, że dość dużą popularnością cieszą się także szafki metalowe.