11 wrz

Płytki na taras — jakie wybrać?

Taras jest bardzo ważnym elementem przydomowej przestrzeni. Jego aranżacja ma zatem kluczowe znaczenie dla przyszłej funkcjonalności i użyteczności. Przy budowie tarasu niezwykle istotny jest wybór okładziny na posadzkę. To od jej rodzaju zależy trwałość i estetyka tarasu. Jaki rodzaj płyt wybrać, aby przetrwały mroźne zimy, upalne lata i ulewne deszcze? Taras jest narażony na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego należy wybrać produkty solidne.

Czym powinny się charakteryzować płytki tarasowe?

Płytki tarasowe są popularnym i chętnie wybieranym materiałem. Jako okładzina na taras nadają się idealnie. Dobrej klasy płytki powinny być mrozoodporne i cechować się niską nasiąkliwością. Dzięki takim właściwościom płytki na taras nie będą wsiąkały wody i nie popękają na mrozie. Do ważnym parametrów należy antypoślizgowość. Dobry poziom antypoślizgowości sprawia, że osoby będą mogły bezpiecznie poruszać się nawet po mokrej i śliskiej nawierzchni.

Wysokiej jakości płytki na taras z Home100.pl powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy ścierania. 

płytki na taras

Płytki na taras — jakie warto wybrać?

Bardzo dobrym wyborem są płytki produkowane z najtrwalszych materiałów, a należy do nich klinkier i gres. To materiały, które wyróżniają się podwyższona wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechują się niską nasiąkliwością, są antypoślizgowe i odporne na zabrudzenia.

Wykorzystanie gresowych i klinkierowych płytek na taras stwarza szerokie pole do popisu kreatywności. Co ciekawe, takie płytki oferują mnogość atrakcyjnych rozwiązań aranżacyjnych. To designerskie produkty, które mogą imitować różne materiały, takie naturalne drewno, beton, marmur czy kamień.

Stylowy wygląd płytek tarasowych w wielu niuansach kolorystycznych, wzorach i formatach pozwoli na idealną aranżację tarasu.