26 Lut

Obraz w nowym wydaniu

Mało jest mieszkań, gdzie na ścianach nie znajdują się obrazy. W zależności od właścicieli można spotkać reprodukcje znanych artystów, „święte obrazy”, czy dzieła niekoniecznie komercyjne, wykonane przez mało znanych malarzy.

Wysłużone obrazy (jeśli nie ma się odpowiednich kwalifikacji) nie sposób samemu odrestaurować. Co innego z jego ramą. Tutaj już jest pełne pole do popisu przed właścicielem działa. Potrzeba jedynie odrobinę kreatywności i zręczności.

obrazy w drewnianych ramach

Drugie życie starych ram

Czasami nie trzeba nowej ramy do obrazu. Wystarczy jedynie odświeżenie starej. Każdy, kto samodzielnie podejmie się tej czynności musi pamiętać, o najważniejszej rzeczy: ramy do obrazów podczas odnawiania muszą koniecznie być oddzielone od obrazu!
Czasem do nadania starej ramie drugiego życia nie potrzeba wiele. Wystarczy drobny papier ścierny, farba do drewna (jeśli oczywiście rama jest wykonana z tego materiału) i pędzel. Niekiedy trzeba więcej inwencji, zwłaszcza, jeśli rama obrazu jest wykonana z tworzywa lub innego materiału. Mało kiedy zdarza się, że materiał z którego wykonana jest rama nie nadaje się do obróbki, także prawie w każdym przypadku samodzielnie można nad nowym życiem starej ramy popracować.

Oryginalne ramy do obrazów

Nie zawsze stare ramy nadają się do odświeżenie, lub po prosty nie podobają się właścicielowi. Wtedy można stworzyć całkiem nową, oryginalną i niepowtarzalną. I tutaj jest całkowita dowolność. Ramy do obrazów można wykonać niemal ze wszystkiego, co aktualnie jest pod ręką. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Zawsze trzeba jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Rama zbita z deseczek pobranych z palety nie będzie pasowała do nowoczesnego wnętrza, a na przykład taka wykonana z profili aluminiowych, czy odpadów plastikowych, nie nada się do wnętrz klasycznych, poważnych.