14 Lis

Nowoczesne ozdoby na ściany

Bez wątpienia, istnieją dziś dziesiątki sposobów na interesujące udekorowanie ścian. Które z nich warto wykorzystać? Jakie ściany można uznać za interesujące?

Czy warto wieszać plakaty na ścianę?

Jednym z popularniejszych dziś rozwiązań jest umieszczanie na ścianie plakatów. Czy jednak warto to robić? Wydaje się, że przeważnie jest to bardzo dobry pomysł na udekorowanie mieszkanie.

Ważne jest jednak, aby wybierając plakaty na ścianę zawsze brać pod uwagę typ pomieszczenia, w jakim chce się je umieścić. Jeśli bowiem chodzi na przykład o pokój gościnny, z pewnością nie wszystkie rodzaje plakatów na ścianę będą do niego pasowały. W przypadku tego typu pokoju najlepsze są przeważnie nieco stonowane, nie najnowocześniejsze plakaty. Niemniej jednak, jest to pewne uogólnienie, gdyż każdy pokój gościnny jest inny i co innego do niego pasuje.

plakaty wiszące na ścianie w barze

Często plakaty na ścianę to najlepszy sposób na lekkie urozmaicenie ścian pokoju czy to dziecka, czy też nastolatka. W tym przypadku jednak warto wybierać nieco inne plakaty. Wydaje się, że do pokoju młodzieńca najlepiej pasują plakaty sportowców, czy muzyków. Warto też rozważyć zakup plakatów z gier komputerowych. Najlepiej jednak po prostu zapytać dziecko, jakiego rodzaju plakaty chętnie widziałoby w swoim pokoju.

Alternatywy dla plakatów na ścianę

Jak wspomniano, dzisiaj metod ozdabiania ścian jest mnóstwo. Oprócz plakatów można na ścianie umieścić jakąś fototapetę. Można przykleić fototapetę na całej długości ściany, jednak można również tylko na jej części. To drugie rozwiązanie sprawia, że ściana jest bardziej różnorodna i nie trzeba rezygnować z żądnych dodatkowych ozdób. Ciekawa fototapeta z pewnością bardzo urozmaica wnętrze pomieszczenia. Warto zauważyć, ze obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór fototapet, przedstawiających różnorodne krajobrazy.