20 lip

Nowoczesne baterie umywalkowe – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesna bateria umywalkowa może być skomplikowanym urządzeniem, które oferuje o wiele więcej, niż konstrukcje tradycyjne. Baterie takie mogą być wyposażone w cały szereg rozwiązań, dzięki którym zużycie wody jest mniejsze, a korzystanie z umywalki znacznie wygodniejsze. Co warto wiedzieć na ten temat?

Baterie oszczędzające wodę

Najprostszym sposobem na zmniejszenie zużycia wody jest montaż perlatora. Jest to gęste sitko, które nakręca się na kran, a które bardzo skutecznie napowietrza przepływającą przez niego wodę. Dzięki temu wydaje się, że wody płynie znacznie więcej, mimo że faktyczny przepływ jest o wiele mniejszy. Nowoczesne baterie ze sklepu online łazienka rea, wyposażone są najczęściej w perlator fabrycznie. W niektórych modelach można również uruchomić funkcję ekonomiczną, która zmniejsza przepływ wody. Bardzo praktyczne są również modele, w których można z góry ustawić temperaturę, co sprawia, że nie trzeba tego robić ręcznie i nie trzeba niepotrzebnie wylewać wody, zanim osiągnie ona właściwą temperaturę.

Baterie z funkcją oczyszczania wody

Jakość wody niestety nie wszędzie jest taka sama. Problemem mogą być stare wodociągi miejskie albo instalacja wodna w budynku, który czasy swojej młodości ma już za sobą. Bateria umywalkowa może być wyposażona w specjalne filtry, które pozwolą pozbyć się najgroźniejszych zanieczyszczeń. Filtr taki może też zmiękczać wodę, dzięki czemu kosmetyki rozpuszczają się w niej lepiej, co sprawia, że mycie się trwa krócej, a ilość zużywanej wody jest mniejsza. Ze względu na spory rozmiar takich filtrów wiele osób decyduje się jednak na montaż urządzeń centralnych, które zmiękczają wodę w instalacji wodociągowej w całym mieszkaniu.

Baterie umywalkowe z fotokomórką

Ciekawe i coraz bardziej popularne są baterie umywalkowe z fotokomórką, które automatycznie uruchamiają się, kiedy podstawi się pod nie dłonie. Oczywiście szybkość przepływu wody i jej temperaturę można ustawić z góry. Bateria taka sprawia, że nie można zapomnieć o zakręceniu kranu, ponieważ zawsze i tak zamknie się on automatycznie, kiedy tylko odejdzie się od umywalki.