Niezbędne w każdej łazience – gustowne wieszaki na ręczniki
Odpowiednio dobrane dodatki zawsze sprawiają dobre wrażenie w każdym pomieszczeniu – od salonu, poprzez kuchnię, aż po… łazienkę. Tak, łazienki również mogą nabrać niepowtarzalnego charakteru dzięki bibelotom i drobiazgom z rozmysłem wkomponowanym w kolorystykę i styl tego pomieszczenia!
Wieszaki do łazienki na ręczniki
W żadnej łazience nie może zbraknąć wieszaka, na który po wyjściu z wanny lub spod prysznica można odwiesić wilgotny ręcznik – chyba każdy się z tym zgodzi. Czemuż by zatem nie zainwestować w wieszaki odpowiadające stylem wystrojowi całego wnętrza? Jeśli łazienka jest jasna, raczej przestronna i utrzymana w skromnym stylu zbliżonym do skandynawskiego, warto pomyśleć o wieszakach wykonanych z prawdziwego drewna, pomalowanych na jasny (najlepiej biały lub błękitny) kolor. Z kolei posiadacze nowoczesnych kabin prysznicowych i nietuzinkowego oświetlenia w stricte modernistycznym stylu mogą polubić wieszaki z wbudowanymi suszarkami lub innymi udogodnieniami (bo przecież nowoczesność znaczy funkcjonalność).
Wieszaki na ręczniki – ceny rynkowe
Ceny wieszaków do łazienki, np. takich: https://lazienka-rea.com.pl/product_advanced_searcher/from_category/383.html wahają się w zależności od regionu kraju. Cena każdego modelu jest także uzależniona od materiału, z jakiego został wykonany. Najtańsze modele plastikowe (z reguły sprowadzane zza granicy, w tym z Tajwanu i Chin) nie wykazują zbyt długiej żywotności. Doskonale sprawdzają się, jeśli w grę wchodzą ręczniki o niezbyt dużym ciężarze (np. ręczniczki dla dzieci), jednak nie do utrzymywania ciężkich i dużych ręczników np. z froty (zwłaszcza mokrych). Nieco droższe z kolei i jednocześnie bardziej wytrzymałe są wieszaki wyprodukowane z drewna. W przypadku takich modeli należy jednak pamiętać o ich regularnym impregnowaniu, ponieważ drewno mając częsty kontakt z wodą wykazuje tendencję do przedwczesnego niszczenia się, pękania i utraty funkcjonalności. Najdroższe i najtrwalsze są oczywiście wieszaki z mosiądzu, żelaza, stali i innych tego typu materiałów. Problemem natomiast jest ich mocowanie – powinny być to śruby lub wkręty, jest to więc montaż dość inwazyjny i kosztowny.