18 paź

Jakie zalety posiadają stoły rozkładane?

Są takie typy mebli, które mogą zapewnić znacznie większe walory praktyczne. Do takich można niewątpliwie zaliczyć stoły w wersjach rozkładanych. To produkty, które są tworzone z myślą o użytkownikach, którzy od czasu do czasu potrzebują większej powierzchni użytkowej stołu. Jednak na co dzień nie mogą korzystać z bardzo dużego stołu, gdyż będzie on zajmował zbyt dużo przestrzeni użytkowej. Takie produkty są najczęściej stosowane w kuchniach. Jednak wybierać można także wersje przygotowane z myślą o salonach, które dodatkowo spełniają funkcję jadalni. 

Co trzeba wiedzieć o stołach rozkładanych?

Na rynku meblarskim występuje szeroki asortyment rozkładanych wersji stołów. Bez problemu można wybrać takie, które spełnią oczekiwania. Jednak przed rozpoczęciem poszukiwań konkretnego modelu warto wiedzieć jak wybrać stół rozkładany, który sprawdzi się przy określonym sposobie użytkowania. Po pierwsze konieczne jest ustalenie, czy rozkładany stół będzie używany stale w konkretnym pomieszczeniu. Wiele osób kupuje rozkładane wersje w celu wykorzystania jako dodatkowy mebel. Małe stoły można bez problemu stosować jako dodatkowy element wnętrza, który nie stanowi na co dzień ważnego mebla. Natomiast, gdy konieczne jest zapewnienie dodatkowej powierzchni na stole, choćby podczas rodzinnych spotkań, wówczas można rozłożyć stół. W ten sposób może on stać się głównym elementem przestrzeni.  Drugim zastosowaniem stołów rozkładanych jest ich stałe wykorzystywanie w kuchni czy salonie. Mogą one stanowić element stylu kawiarnianego. Sprawdzą się we wnętrzach modernistycznych. Mniejsze stoły mogą być wykorzystane w kącikach, w których można napić się kawy czy odpocząć. Natomiast w momencie, gdy trzeba zapewnić miejsce na stole dla wielu osób rozkładany stół można szybko rozłożyć. 

Jakie cechy użytkowe powinien mieć stół rozkładany?

Gdy wybiera się stół w wersji rozkładanej trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – jak wybrać stoły rozkładane pod kątem cech użytkowych? Bardzo ważne jest, aby rozkładane stoły posiadały odpowiednie cechy. Istotne jest to, aby były stabilne. Po rozłożeniu stół nie powinien łatwo ulegać przesuwaniu czy chwiać się. W ten sposób można bezpiecznie umieścić na nim zastawę. Inną cechą stołów rozkładanych, która ma duże znaczenie z punktu widzenia wygody użytkowania, jest waga. Jeśli mebel ma być przesuwany trzeba zdecydować się na produkt lżejszy. Taki można praktycznie bez problemu przesuwać czy przenosić. Można zdecydować się także na większe i cięższe wersje. Zaletą takich stołów jest to, że sprawdzą się gdy trzeba dużo większej powierzchni blatu po rozłożeniu. Masywne produkty mają dużo większe wymiary, a nie tracą przy tym swoich właściwości, jak stabilność. Gdy określi się wymiary stołów rozkładanych, można zacząć szukać takich modeli, które spełniają oczekiwania pod kątem estetycznym. W ten sposób można zdecydować się na takie produkty, które przygotowane są w stylistyce, która pasuje do zastosowanej we wnętrzu konkretnego pomieszczenia. Po prostu można stół dopasować do wnętrza.