11 gru

Jaką doniczkę wybrać dla mojej rośliny domowej?

Na rynku istnieje wiele odmian doniczek i nadszedł czas, aby dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza. W tym artykule, zalety i wady różnych rodzajów nowoczesnych doniczek są podane i wyjaśniono, które garnki są najlepsze dla niektórych rodzajów roślin. Kwiaty doniczkowe to świetny dodatek do wnętrza. Cieszą oko różnorodnością barw i wzbogacają powietrze w pomieszczeniu w tlen. Ale w jakiej doniczce umieścić rośliny, aby sprawiały wrażenie naturalnych? Przekonajmy się.

Jaka jest różnica między doniczką a osłonką?

Osłonka, w przeciwieństwie do doniczki, która służy do dekoracji nieestetycznych doniczek, ma w dnie otwory drenażowe. Otwory drenażowe mają na celu umożliwienie odpływu wody, aby nie dochodziło do jej stagnacji i nie powodowało gnicia korzeni oraz nieprzyjemnych zapachów. Otwory drenażowe są czasami używane do podlewania dolnego, gdy roślina absorbuje wilgoć z korzeni tacy lub okapu, w którym jest zainstalowana.

Dziś, z powodu oszczędności i wyścigu z czasem, osłonki straciły swoją funkcję i są coraz częściej używane jako doniczka. Zachowano ich funkcję estetyczną, ale dodano funkcjonalną: naczynie, w którym roślina rośnie i rozwija się.

Donice plastikowe

Obecnie technologia pozwala na wykorzystanie plastiku nie tylko jako materiału na samą donicę, ale również na tworzenie z niego donic.

Postęp technologiczny i praca projektantów sprawiły, że plastikowe doniczki ze zwykłych, nieestetycznych naczyń zmieniły się w prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki plastyczności materiału doniczki występują w bogatej gamie kształtów, rozmiarów i kolorów.

Zalety donic z tworzywa sztucznego

Zaletą plastikowej doniczki lub doniczki jest jej lekkość. W przypadku uprawy dużych roślin, takich jak Ficus (figowiec), Dracaena, Strelitzia itp. w pozycji stojącej wiele osób wybiera plastikową doniczkę, którą można łatwo przemieszczać w razie potrzeby. A dla pionowego ogrodnictwa, nie można zrobić bez lekkich sadzarek, które mogą być wykonane do dowolnego rozmiaru lub mogą być ozdobione, aby dopasować każdy materiał.

By roślina prawidłowo się rozwijała i lepiej się prezentowała, konieczna jest doniczka, sklep SFmeble posiada szeroki wybór w związku z czym każdy powinien znaleźć coś ładnego dla siebie.