24 gru

Jak wybrać uchwyty do szafek kuchennych?

Rynek akcesoriów meblowych od wielu już lat pęka w szwach. Wybór poszczególnych elementów jest ogromny dlatego często, gdy przychodzi nam dokonywać zakupu mamy mętlik w głowie. Wychodząc naprzeciw temu niełatwemu zadaniu, powiemy dziś jak wybierać uchwyty do szafek kuchennych.

Przede wszystkim – oglądaj katalogi

Dlaczego jest to tak ważne w tym przypadku? Uchwyty do szafek to drobne elementy, które występują w naprawdę ogromnej ilości. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, co jeszcze możemy w tej kategorii znaleźć. Często sklepy stacjonarne oferują wąski wybór. Warto więc mieć świadomość, co zostało wyprodukowane i móc znaleźć wymarzony element na przykład w Internecie.

Zwróć uwagę na design

Bardzo ważną rzeczą jest dobór uchwytów nie tylko do samych mebli, ale także do całego wystroju kuchni. W przypadku kuchni w stylu vintage świetnie sprawdzą się uchwyty retro do szafek w kuchni. Jeśli nasza kuchnia jest bardziej nowoczesna powinniśmy pomyśleć raczej o czymś minimalistycznym.

Tworzywo

Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania. Jest on wyznacznikiem trwałości, a często także decyduje o cenie. Do wyboru mamy zarówno uchwyty drewniane i metalowe, jak i ceramiczne oraz wykonane z plastiku i różnych tworzyw sztucznych.