24 lis

Jak wybrać system drzwi przesuwnych do szafy?

Drzwi przesuwne do szafy są najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Stanowią one najważniejszy element szafy czy garderoby i mogą być zamontowane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne do szafy?

szafa z drzwiami przesuwnymi

Rodzaje systemów drzwi przesuwnych

Meble z drzwiami przesuwnym są znacznie bardziej funkcjonalne. Zajmują mniej miejsca i łatwo można się dostać do środka. Dodatkowo świetnie wyglądają i można znacznie łatwiej zaaranżować wnętrze garderoby czy szafy. Producenci oferują system drzwi przesuwnych naściennych i do zabudowy.

Drzwi przesuwne naścienne

Ten rodzaj systemu wykorzystywany jest najczęściej w garderobie. Drzwi można powiesić na ścianie lub mogą zostać one zamontowane na prowadnicach. Producenci oferują modele pojedyncze, a także dwuskrzydłowe. Są oczywiście także znacznie bardziej rozbudowane systemy do dużych pomieszczeń i szaf.

Drzwi przesuwne w kompletnych zestawach

Decydując się na system drzwi przesuwnych, dobrze jest wybrać zestaw okuć drzwi przesuwnych do szafy. Dzięki temu można mieć pewność, że bez problemu każdy je zamontuje i stworzy doskonałą szafę czy garderobę. Na rynku można znaleźć systemy bypass oraz single. Pierwszy z nich oznacza, że każde skrzydło może być umieszczone w dowolnym miejscu. Drzwi się mijają i nie trzeba przejmować się pozycją, w której zostały zamontowane.

Jak wybrać system drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne w kompletnym zestawie są najlepszą opcją, która pozwoli bez problemów je zamontować. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy konstrukcji takie jak rączki, komplety okuć, profile, tory czy wózki z rolkami. Dobrze jest wybrać komplet od sprawdzonego producenta. Jest to gwarancja bezawaryjności i bezpieczeństwa użytkowania.