13 sty

Jak wybrać regał do nowoczesnego wnętrza?

Regał loft to niezwykle funkcjonalny element aranżacji. Odpowiednio dobrane nie tylko doskonale sprawdzą się jako mebel do przechowywania, ale również podniosą estetykę wnętrza. Obrotowe, otwarte, archetypowe półki znajdują się w coraz większej liczbie miejsc. Dają różne możliwości aranżacyjne, ale także pozwalają np. wizualnie powiększyć przestrzeń czy ukryć mankamenty wnętrza. Jeśli szukasz w 100% funkcjonalnych mebli, a nie designerskich mebli, regał z szufladami i zamykanymi półkami lub nawet wysuwanym blatem jest tego wart.

Jaki regał wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Regały można podzielić ze względu na ich konstrukcję lub materiał, z którego są wykonane. Najczęstszym wyborem są regały drewniane lub metalowe wykonane z płyt meblowych, które w ostatnich latach zyskały na popularności. Jednak półki są podzielone głównie według struktury, ponieważ wpływa to na pojemność magazynową. Niewielki regał, który może mieć ciekawą formę pozwalającą na przechowywanie mniejszej ilości książek i bibelotów. Idealne rozwiązanie nad biurko, komodę czy sofę, pozwalające lepiej wykorzystać przestrzeń. Otwarte regały są najczęstszym typem, a jak sama nazwa wskazuje, półki na książki są całkowicie otwarte. Występuje w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala stworzyć regał idealnie dopasowany do potrzeb członków rodziny.

regały loft

Metalowe regały loft – czy to dobry wybór?

Półki wykonane z profili metalowych idealnie sprawdzają się jako klomby. Jeśli zamierzamy kupić regał w tym celu, pamiętajmy o zwróceniu uwagi na odległość między półkami, aby rośliny mogły swobodnie rosnąć. Miłośnicy książek uwielbiają też metalowe regały. Dzięki mocniejszej konstrukcji możemy wyeksponować na nim nasze ulubione przedmioty bez obawy, że półka ugnie się pod ciężarem. W takim przypadku należy również spojrzeć na ich odległość i głębokość. Dla wygody najlepiej, aby półka była o 2-3 cm wyższa od najwyższego przedmiotu. Regał loftowy sam w sobie jest świetnym dodatkiem. Nabiera jednak dodatkowego uroku, gdy umieścimy na nim zdjęcie lub ulubiony przedmiot. Metalowe półki można znaleźć w różnych kształtach. Regularny lub asymetryczny układ półek. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór półki w formie drabinki.