05 cze

Jak wybrać poduszki dekoracyjne na sofę?

Żeby stworzyć dobre wrażenie w pomieszczeniu i w całym domu, należy wybrać odpowiednie poduchy na kanapę lub fotel. Jak połączyć ciemną wersję produktu z jasną, jak wybrać lepszą? Należy wziąć pod uwagę następujące aspekty, a wtedy możliwe będzie stworzenie niepowtarzalnego wnętrza.

Kolor

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok po wejściu do pokoju, jest kolor dodatków i tapicerki w tym pomieszczeniu. Poduchy na kanapę od MacoDesign są elementem, który może stworzyć niepowtarzalną atmosferę i wyróżnić pomieszczenie z tłumu. W większości przypadków ludzie kupują produkty, które pasują odcieniem do ogólnego otoczenia w pomieszczeniu, ale nie zawsze jest to słuszne. Należy stworzyć kontrast i spróbować dopasować kolory.

Oczywiście, jeśli głównym zadaniem jest stworzenie wygodnego kącika do ciągłego relaksu i odpoczynku po całym dniu pracy, to ta opcja jest całkiem odpowiednia. Jednak ta opcja absolutnie nie nadaje się do jasnej dekoracji pomieszczenia ani do podziału na strefy. Postaraj się dobrać kolor tak, aby komponował się z innymi kolorami w pomieszczeniu. Mogą być drastycznie różne, ale jeśli się je połączy, można je doskonale wkomponować w istniejące wnętrze.

Rysunek

Większość osób nie popiera pomysłu wzoru na poduszce dekoracyjnej. Z drugiej jednak strony rysunek może być wykorzystany do przedstawienia szczegółowej koncepcji projektanta. Jeśli wybierasz produkt ze wzorem, możesz wybrać wariant z kilkoma wzorami lub jasnym nadrukiem, czyli wybrać coś neutralnego. Niektórzy klienci starają się wybierać wzory pasujące do ornamentów na zasłonach. Ale i tak wyboru należy dokonać na podstawie własnych preferencji i zamierzeń projektanta.

poduchy na kanapę

Tekstura tkanin

Przy wyborze materiału, który będzie pasował do faktury konkretnych poduszek, należy zwrócić uwagę nie tylko na wzór i kolor produktu, ale także na lekkość w pomieszczeniu, cechy wnętrza, przeznaczenie pomieszczenia i inne ważne czynniki. Smukła i lekka tkanina nadaje się do salonu lub sypialni. Dobrze odbija światło, dzięki czemu wizualnie wydaje się, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości, a wnętrze sprawia wrażenie niezwykłego, niekonwencjonalnego.