27 wrz

Jak oszczędzać na świetle?

pokój z oświetleniem LEDOszczędność prądu, którą można wygenerować w odpowiedni sposób świecąc światło, jest naprawdę imponująca. Zapoznaj się z dwoma prostymi trickami, których do tej pory mogłeś jeszcze nie znać!

Odpowiednia lampa do pokoju

Chociaż nie wszyscy zwracają na to uwagę, warto wiedzieć, że od samej lampy wiele zależy. Jeśli spędzamy czas w większym gronie i przez parę godzin w jednym pomieszczeniu, nie ma sensu zapalać kilku mniejszych lampek. Warto zainwestować w interesującą lampę górną, która da maksymalnie dużo światła, a jednocześnie będzie miała tylko jedną żarówkę. Takich lamp poszukuj w profesjonalnych sklepach z oświetleniem. Znajdziesz je wpisując w wyszukiwarkę np. „sklepy z oświetleniem w Białymstoku” lub „sklep oświetleniowy w Białymstoku”. Jedną ze stron, które wyświetlą się w pierwszej kolejności będzie Ledea Białystok – sklep z oświetleniem.

Żarówki energooszczędne

Naprawdę działają! Pod warunkiem, że prawidłowo z nich korzystasz. Żarówki te najwięcej prądu pobierają w trakcie rozpalania się, dlatego nie warto umieszczać je w pomieszczeniach, w których światła się ciągle zapala i gasi, jak na przykład w toalecie. Zużycie prądu może nawet wzrosnąć przy takim użytkowaniu energooszczędnych żarówek.

Zapytaj sprzedawcę w renomowanym sklepie z oświetleniem, jaka żarówka będzie odpowiednia do Twoich lamp.