01 mar

Dlaczego sofy ogrodowe są doskonałym pomysłem do wystroju ogrodu?

Sofa ogrodowa ze sztucznego rattanu jest chętnie wybierana przez właścicieli domów prywatnych, domów letniskowych, kawiarni i restauracji. Przyczyną ich popularności są właściwości produktów. Jakie są zalety rattanowych sof ogrodowych i jak wybrać optymalny model?

Sofa ogrodowa ze sztucznego rattanu: cechy i korzyści

Meble rattanowe są idealne do użytku na zewnątrz. Wynika to z uniwersalności tego materiału, wykonanego z włókien polimerowych – pozwala on na tworzenie produktów o dowolnym kształcie. Właściwości sztucznego rattanu są identyczne z właściwościami naturalnego pnącza – jest on elastyczny i giętki.

Ważne są również właściwości higieniczne materiału. Meble ze sztucznego rattanu nie ulegają zagrzybieniu i są łatwe w pielęgnacji – jeśli sofy ogrodowe ulegną zabrudzeniu, można je łatwo wyczyścić zwykłą gąbką zanurzoną w dowolnym detergencie. Uporczywe plamy można usunąć za pomocą roztworu alkoholu, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni mebli.

Jak wybrać sofę ogrodową?

Mimo wielu zalet koszt sof ogrodowych ze sztucznego rattanu pozostaje przystępny, a ich zakup jest praktyczny i uniwersalny. Ale jak wybrać odpowiedni model? Nie jest to trudne. Wybierając produkt w sklepie sfmeble, należy wziąć pod uwagę intensywność jego użytkowania i dokładnie przeanalizować konstrukcję. Jakość mebli można oceniać na kilka sposobów:

  • Materiał, z którego wykonana jest ramka. Aluminium jest również wykorzystywane do wzmacniania konstrukcji sof ogrodowych – ten lekki metal nie ulega korozji;
  • Naprężenie włókien. Jej stopień można określić, po prostu naciskając na wiklinę – w idealnym przypadku nie powinna się ona uginać pod ciężarem dłoni.
sofa ogrodowa oraz stolik

Pomimo zewnętrznego wyrafinowania mebli w stylu amerykańskim są one trwałe i odpowiednie do aktywnego użytkowania.

Sekret długowieczności mebli ogrodowych

Kolejną zaletą sztucznego rattanu jest jego trwałość. W przeciwieństwie do swoich naturalnych odpowiedników meble zachowują swoje właściwości i pierwotny wygląd nawet pod wpływem zmian temperatury, bezpośredniego działania promieni słonecznych i wilgoci, a także uderzeń mechanicznych. Trwałość sofy gwarantuje jej podstawa, dzięki której jest bardziej stabilna i wytrzymała.