22 lip

Błędy popełniane podczas wybierania mebli do biura

Prowadzenie firmy to bardzo trudne zadanie. Trzeba zmagać się nie tylko z przepisami i biurokracją, lecz również mieć wiedzę z naprawdę bardzo szerokiego zakresu. Dobrym tego przykładem jest umiejętność umeblowania biura. Nic więc dziwnego, że często może dochodzić w tym zakresie do wielu pomyłek i problemów. Jak wybrać meble biurowe, aby były one możliwie jak najlepsze? Czy są jakieś specjalne zasady, których powinno się trzymać?

Zbyt niska cena mebli

Każdy przedsiębiorca szuka w prowadzeniu swojej działalności oszczędności. Jest to normalne i stanowi niejako podstawę rentowności danej firmy. Niestety jest to również jeden z najczęściej popełnianych błędów z zakresu kupowania mebli do biura. O czym dokładnie mowa?

Gdy kupuje się meble do wnętrza biura, wielu przedsiębiorców za najważniejszą ich cechę stawia niską cenę. Z tego też powodu kupowane są często meble chińskie, które zrobione są z niskiej jakości tworzyw, a także nie posiadają wielu przydatnych funkcji i dodatków. Co więcej, takie meble z reguły pozbawione są gwarancji, czy też możliwości ich naprawiania. Na co się to przekłada? Przede wszystkim takie meble bardzo szybko ulegają zniszczeniu, co po pierwsze oznacza dodatkowe koszta, a po drugie może wpływać na bezpieczeństwo pracy w biurze. Co więcej, takie tanie meble zwyczajnie kiepsko się prezentują, co negatywnie wpływa na estetykę biura, a więc i w pewnym stopniu na produktywność pracowników, a także na wizerunek firmy w oczach np. kontrahentów, którzy wizytują dane biuro.

Zbyt krzykliwy wygląd

Drugim w kolejności popełnianych błędów podczas kupowania mebli do biura jest ten związany z wyglądem danych mebli. Wielu przedsiębiorców bez względu na cenę stawia sobie za cel, aby meble w ich biurze charakteryzowały się idealnym wyglądem, przez co biuro staje się oczkiem w głowie właściciela i wizytówką prowadzonej przez niego firmy. W czym więc tkwi kłopot? Niestety bardzo często kupowane w ten sposób meble są zwyczajnie zbyt przekombinowane i zamiast stawiać na przyjemność ich używania, ergonomiczność czy też na wygodę dla pracowników, ich jedyną zaletą jest ekstrawagancki wygląd, który jednak podczas zwykłej codziennej pracy jest po prostu niewygodny. Warto więc zadbać o to, aby meble w biurze były nie tylko ładne, lecz również, aby miłą dla oka estetykę łączyły z użytecznością i praktycznością.

Przekroczony budżet

Kolejnym bardzo często popełnianym błędem podczas meblowania biura, jest nieprawidłowe oszacowanie budżetu, jaki na to się potrzebuje, a także jego przekroczenie. Z czego to wynika? Często w wybraniu zbyt drogich i krzykliwych mebli. Najczęściej jednak jest to efektem błędnego stworzenia listy potrzebnych do biura pozycji. Jeśli zapomni się o kilku stanowiskach pracy, czy też nawet o kilku rodzajach mebli, bardzo łatwo można znacznie przekroczyć oszacowany wcześniej budżet. Warto więc przed zakupem dokładnie przeanalizować to, czego się potrzebuje i w jakich ilościach powinno się poszczególne meble kupić. Pozwoli to nie wydać na nie zbyt dużo.